Eterinis gvazdikėlių aliejus gaminamas iš gvazdikėlių (Eugenia caryophyllata, Syzygium aromaticum L.) žiedpumpurių, ar lapų hidrodistiliacijos metodu. Gvazdikėlių gimtinė yra Filipinai, dabartiniu metu daugiausia jie kultivuojami Komorų, Madagaskaro, Indonezijos ir Tanzanijos respublikose. Šimtmečiais gvazdikėlių aliejus buvo vartojamas dantų, skausmui malšinti ir iki šiol jis plačiai vartojamas stomatologijoje kaip skausmą mažinantis preparatas, malšinantis uždegimus esant pulpitui, stomatitui, ėduoniui ir parodontozei.
2013-10-28
2013-10-27
Eterinių aliejų vartojimo būdai
Eteriniai aliejai yra skirti vartoti išoriškai ir jų vartojimo būdų yra daug: vonia, veido ir kūno masažas, sauna, inhaliacija, karšti ir šalti kompresai, probleminės odos ir plaukų priežiūra, aromatinės lempos. Visi eteriniai aliejai naudojami tik praskiesti, nes jų koncentracija labai didelė. Aromatiniai aliejai vandenyje netirpsta, tačiau puikiai tirpsta kituose aliejuose. Eteriniai aliejai kai kuriems žmonėms, turintiems ypač jautrią odą, gali sukelti alergiją. Nors tai ir labai retai pasitaiko, tačiau dėl atsargumo rekomenduojama kelis lašus eterinio aliejaus sumaišyti su nedideliu kiekiu augalinio aliejaus ir padaryti odos testą: paruoštu aliejumi patepti odą riešo srityje. Jeigu per 12 val. neatsiras kokio nors alergijos požymio, aliejų galima drąsiai vartoti.
2013-10-22
Eteriniai aliejai ir jų savybės
Natūralūs šimtaprocentiniai eteriniai aliejai, pasižymintys unikaliomis savybėmis, vartojami kaip pagrindinis farmakologijoje, kosmetologijoje, parfumerijoje, aromaterapijoje, liaudies medicinoje vartojamų produktų komponentas.
Populiariausias eterinių aliejų individualaus vartojimo ir teigiamo poveikio žmogaus organizmui metodas — AROMATERAPIJA.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)