2013-10-28

Gvazdikėlių eterinis aliejus

  Eterinis gvazdikėlių aliejus gaminamas iš gvazdikėlių (Eugenia caryophyllata, Syzygium aromaticum L.) žiedpumpurių, ar lapų hidrodistiliacijos metodu. Gvazdikėlių gimtinė yra Filipinai, dabartiniu metu daugiausia jie kultivuojami Komorų, Madagaskaro, Indonezijos ir Tanzanijos respublikose. Šimtmečiais gvazdikėlių aliejus buvo vartojamas dantų, skausmui malšinti ir iki šiol jis plačiai vartojamas stomatologijoje kaip skausmą mažinantis preparatas, malšinantis uždegimus esant pulpitui, stomatitui, ėduoniui ir parodontozei.
 

2013-10-27

Eterinių aliejų vartojimo būdai

    Eteriniai aliejai yra skirti vartoti išoriškai ir jų vartojimo būdų yra daug: vonia, veido ir kūno masažas, sauna, inhaliacija, karšti ir šalti kompresai, probleminės odos ir plaukų priežiūra, aromatinės lempos. Visi eteriniai aliejai naudojami tik praskiesti, nes jų koncentracija labai didelė. Aromatiniai aliejai vandenyje netirpsta, tačiau puikiai tirpsta kituose aliejuose. Eteriniai aliejai kai kuriems žmonėms, turintiems ypač jautrią odą, gali sukelti alergiją. Nors tai ir labai retai pasitaiko, tačiau dėl atsargumo rekomenduojama kelis lašus eterinio aliejaus sumaišyti su nedideliu kiekiu augalinio aliejaus ir padaryti odos testą: paruoštu aliejumi patepti odą riešo srityje. Jeigu per 12 val. neatsiras kokio nors alergijos požymio, aliejų galima drąsiai vartoti.
  

2013-10-22

Eteriniai aliejai ir jų savybės

Natūralūs šimtaprocentiniai eteriniai aliejai, pasižymintys unikaliomis savybėmis, vartojami kaip pagrindinis farmakologijoje, kosmetologijoje, parfumerijoje, aromaterapijoje, liaudies medicinoje vartojamų produktų komponentas.
Populiariausias eterinių aliejų individualaus vartojimo ir teigiamo poveikio žmogaus organizmui metodas — AROMATERAPIJA.

Kaip užrišti kaklaraištį arba peteliškę



2013-09-25

Bananai slopina skrandžio skausmus

Jei jaučiate, kad skrandis "neramus", suvalgykite bananą. Bnanuose yra daug kalio, kuris neutralizuoja skrandžio rūgštis. Taip pat bananai skatina gleivinės išskyras ir slopina skausmą.

2013-09-24

Rožiniai pipirai

Rožiniai pipirai skoniu šiek tiek primena kalendra, yra kiek salsvi, todėl idealiai tinka salotų padažams ir švelniems veršienos, paukštienos patiekalams gardinti, vertinami ir dėl dekoratyvios funkcijos.

2013-09-22

Žalieji pipirai

Žalieji pipirai - tik nuskinto pipiro vaisiai išdžiovinami vakume ir aukštoje temperatūroje , dėl to nepakeičia spalvos ir išlieka žali. Šie itin kvapnūs, malonaus, švelnaus, gaivaus, žalumynų skonio pipirai naudojami padažams gardinti, mėsos, žuvies ir daržovių skoniui gerinti.

2013-09-21

Baltieji pipirai

Baltieji pipirai gaunami pašalinant luobelę nuo visiškai raudonų subrendusių pipiro sėklų. Mechaniniu būdu nulupus luobelę, lieka ryškaus, bet švelnaus skonio kvapnus branduolys. Pasak kulinarų, baltieji pipirai idealiai tinka jūrų gėrybių patiekalams gardinti - panaikina specifinį žuvies kvapą. Baltieji pipirai brangesni už juoduosius. Dėl patiekalui teikiamos estetikos dedami į baltuosius padažus, šviesias kremines sriubas.

Juodieji pipirai

Juodieji pipirai, tik nuskinti neprinokę žali pipiro vaisiai sudžiovinti neaukštoje temperatūroje, dėl ko pipirai fermentuojasi, lyg arbata ir iš žalių virsta juodais. Juodųjų pipirų aštrumą bei priekonines savybes nulemia vaisiuose esanti ypatinga medžiaga - alkaloidas piperinas ir eteriniai aliejai. Skoniui paaštrinti juodųjų pipirų dedama kone į visus patiekalus ir marinatus, net desertus.

2013-09-20

Orginalios dovanos

Mano vyras praėjusį gimtadienį gavo labai orginalią dovaną. Jis draugų susibūrimuse labai garsiai kalba, taigi dovana atitiko jo būdą. Jis gavo garsiakalbį.

Apie raugintus agurkus

  • Jeigu norite ilgai išlaikyti raugintus agurkus nehermetiškai uždengtuose induose, į sūrymą įpilkite vynuogių acto ir truputį degtinės ( 10 litrų vandens dedama 500g druskos, 1 stiklinė acto, 150g degtinės ).
  • Rauginti agurkai ilgiau išsilaikys ir bus skanesni, jeigu į sūrymą įbersite truputį sausų garstyčių. Jei sausomis garstyčiomis apibarstysime sūrymo paviršių, neatsiras pelėsių.
  • Jeigu indo paviršių pridengsite krienų lapais, rauginti agurkai neapsitrauks pelėsiais.
  • Labai skanūs rauginti agurkai , paruošti su raudonaisiais serbentais arba jų sultimis ( 150g litriniam stiklainiui ).
  • Apipelijusius raugintus agurkus nuplaukite sūrių vandeniu, sudėkite į švarų indą ir apipilkite naujai paruoštu stipresniu sūrymu. Tą patį galite padaryti su obuoliais.

2013-07-25

Kokteiliai iš vaisių ir daržovių

Kūną valantis kokteilis 

Suplakamas kokteilis iš trijų dalių obuolių, dalies imbiero ir trijų dalių morkų sulčių. Reguliariai vartojamas toks kokteilis skatina kūno ląstelių atsinaujinimą, jaunėjimą: skaistina odą, tonizuoja visą kūną, suteikia energijos ir žvalumo.

Kokteilis odai 

Apelsinų ir agurkų sultys išsiskiria ypač efektyviu teigiamu poveikiu odai. sumaišius jas su imbieru gaunamas mišinys, kuriame susijungia medžiagos, užtikrinančios drėgmės pusiausvyrą odoje ir jos struktūros gerinimą. Gaminant kokteilį sumaišoma po dvi dalis apelsinų ir agurkų bei pusę dalies imbiero sulčių.

Bananų kokteilis

Reikės labai prinokusio banano, stiklinės kefyro, šaukšto medaus, kelių šaukštų citrinos sulčių. Viską gerai išplakite. Šis kokteilis labai tinka nervams stiprinti.

Tirštas obuolių ir gervuogių kokteilis

Sauja gervuogių (šviežių arba šaldytų) sutrinkite maišikliu. Šešis nuluptus obuolius smulkiai sutarkuokite. Viską gerai išplakite. Prieš gerdami įspauskite vienos citrinos sultis. Tiesa šį kokteilį patogiau kabinti šaukšteliu. Šis koktelis gerina virškinimą.

Uogų kokteilis

Sauja bet kokių uogų (tinka ir šaldytos) Sutrinkite maišikliu, įpilkite stiklinę kefyro, idėkite šaukšta medaus, įspauskite vieno greipfurto sultis ir gerai išplakite. Šis kokteilis yra naudingas širdžiai

Žvalumo kokteiliai

  • Sauja uogų (tiks bet kokių) ir vieną labai prinokusį bananą sutrinkite maišikliu ir išplakite su stiline pieno.
  • 250 g burokėlių, (Šviežiose burokėlių sultyse yra kenksmingų junginių, kurie reguodami su oru suyra, todėl prieš geriant ar maišant į kokteilius burokėlių sultis, jas būtina palaikyti 2-3 val. šaldytuve, atvirame inde ).  didelė morka, obuolys ir šaukštelis šaltai spausto aliejaus.

Pomidorų sulčių kokteilis

Stiklinę pasukų išplakite su ketvirčiu stiklinės pomidorų sulčių ir šaukštu citrinų sulčių. Prieš gerdami galite įsidėti ledo kubelių. Šis kokteilis tinka , jei nori kad oda būtų gražesnė.

Spartinantis riebalų deginimą kokteilis

2 Morkos, obuolys, pomidoras ir raudonoji paprika. Pagardinkite šaukšteliu medaus ir šaukšteliu obuolių acto.

 Jauninantis kokteilis 

150 g brokolių, 2 dideli pomidorai, kivis, arbatinis šaukštelis šaltai spausto alyvuogių aliejaus.


2013-05-14

Sveikinimai Tėvui

Žali beržynai, mano Tėve, Tau siūbuoja -
Pati birželio žaliojo pradžia...
Saulėlydžiuos Tau gros dangaus natom obojus,
Užbūręs vien širdies giesme graudžia.

Apkabinu Tave, gerasis mano Tėve,
Dėkoju už gyvenimą vien Tau.
Nebūtų niekas taip šiltai mylėjęs
Ir nežadėtų niekas manęs laukt.

Su Tėvo diena, mylimas, brangusis.
Džiaugiuosi, kad esu širdies Tavosios pusė.

          Nejolė Laukavičienė - Širvinskaitė

2013-04-23

V. Šapranauskui atminti









Taip skaudu... Ir širdį spaudžia...
Žodžiai jau Tavęs nesugrąžins...
Šviesi žvaigždele Tu mums kiekvieną naktį,
Širdyse gyvensi artimų žmonių.

Išdalinai Tu savo juoką, šilumą ir meilę,
O liūdesį ir skausmą palikai savoj širdy.
Ir nieks nesužinos kaip skauda...
Nieks nesupras, ką Tu tada jautei...

Užsidarei duris, užvėrei langus.
Nepalikai savam gyvenime kitų kelių.
Tu išėjai tenai, iš kur negrįžta niekas...
Palikęs tiktai prisiminimus gražių dienų.



2013-04-22

Nepamirškim draugo

Būna kartais gyvenime tokių dienų,
Kai jautiesi silpnas ir bejėgis,
Kai nebepakeli savų minčių,
Kai atrodo saulė tau jau nebešviečia.

Būna liūdna ir labai skaudu...
Ir atrodo kad tavęs jau niekam nebereikia.
Ir jautiesi pamirštas visų.
O kartais - paniekintas, įžeistas.

Nesinori guostis net draugams
Ir išlieti visą savo skausmą,
Bet vistiek juk lauki , ir tik tiek nedaug...
Kad tave suprastų ir užjaustų.

Lauki nuoširdaus ir tyro žodžio:
- Tu man reikalingas.
- Aš tave myliu.
Ir jei draugas tai supranta,
Gyventi atsiranda vėl jėgų.

2013-04-17

Gamtos šedevras - medus


Garsusis senovės laikų mastytojas ir gydytojas Avicena sakė: "Jei nori išlikti jaunas ir sveikas, būtinai valgyk medų".
Kas gi yra medus? Pagal savo biocheminę sudėtį - tai gana sudėtingas produktas. Į jo sudėtį įeina vitaminai, fermentai, riebiosios rygštys, mineraliniai komponentai, hormonai, amino rūgštys, eteriniai aliejai ir kt.Meduje yra 17 proc. vandens, 81 proc. cukraus ( fruktozės, gliukozės, maltozės, sacharozės ), vitaminų A, B1, B2, B6, C, D, PP ir kt.
Medaus sudėtis ir jo savybės labai priklauso nuo žiedadulkių, iš kurių jis buvo suneštas. Pačia grubiausia prasme jis skirstomas į šviesųjį ir tamsųjį. Pasak ekspertų, tamsiajame meduje yra daug mineralinių druskų.
Liepų medus yra bene labiausiai paplitęs Lietuvoje. Jo sudėtyje esama farnezolo, kuris suteikia specifinį kvapą. Šis medus gerai nuramina, be to,  tinka gydant kosulį, bronchitą, nemigą.

2013-04-16

Bulvės irgi vaistas

Bulviu gumbuose yra 78 - 80 proc. vandens, 18 proc. angliavandenių, rūgščių ( rūgštynių, obuolių, citrinos ), mineralinių medžiagų ( natrio, kalio, geležies, magnio, fosforo, jodo, kalcio ), vitaminų ( B grupės, PP, C, E, D ), 2  proc. baltymų ir 0,15-0,3 proc. riebalų.
Bulvėmis gydomi uždegimai, žaizdos. Jos skatina šlapimo išsiskyrimą, veikia antispazmiškai gydant širdies ir kraujagyslių ligas. Bulvių sunka reguliuoja žarnyno veiklą, malšina skrandžio ir žarnyno skausmus, stabdo vėmimą, gydo opas. Ją patartina gerti sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, gastritu ( kai padidėjęs sulčių rūgštingumas ), užkietėjus viduriams. Rekomenduojama gerti po 0, 5 stiklinės 2-3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.
Sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, patariama bulvių sunką gerti 2 kartus per metus - pavasarį ir rudenį ( po 2 savaites )

Kvepiančioji namų aura

Aromatas - subtilioji energija

Kas iš mūsų nesimėgavo gaiviu miško kvapu, nesisvaigino saldžiu pievų gėlių aromatu, godžiai netraukė į savo plaučius tyrumu kvepiančio pajūrio oro tarsi gyvybės nektaro? Kvapas - subtiliausias materialaus pasaulio pasireiškimas, kuris tiesiogiai susijęs su žemės stichija. Ši subtili energija gali pasiekti ramybės, džiaugsmo ir charmonijos gyvenime.
Mokslininkus visada domino, kodėl aromatai taip teigiamai veikia mūsų energetiką ir fiziologiją. Pasirodo, augalai turi labai daug gyvybinės energijos, leidžiančios jiems prisitaikyti prie nepalankių sąlygų. Toks pat milžiniškas gyvybinės jėgos potencialas glūdi mus supančioje aplinkoje - jūroje, upėje, ežere, miške ir t. t.
Per aromatą mes gauname mus supančios gamtos energiją. Aromatai gali daryti stebuklus: sustiprinti imuninę sistemą, greičiau padeda užgyditi žaizdas, harmonizuoja ir tolygiai paskirsto mūsų energetiką. Aromatai nepaprastai palankiai veikia mūsų fizinę sveikatą, taip pat emocijas.

2013-04-15

Mintys apie gyvenimą

     Niekada akys negalėtų pamatyti saulės, jeigu pačios nebūtų panašios i saulę, siela negalėtų matyti nieko nuostabaus, jeigu pati netaps nuostabi. Kiekvienas žmogus turi tapti gražiu ir dievišku, kad pamatytų grožį ir dieviškumą.
                                                                                  Plotinas


     

Sveikinimai krikštynų proga


Karpiniai iš popieriaus, gyvūnai




Karpiniai iš popieriaus, žmogeliukai



Varškės sūrio arba varškės kaukė

Du šaukštus sutrupinto šviežio sūrio arba varškės ištrinti puodelyje su kiaušinio tryniu ir pora lašų vandenilio peroksido . Masė turi būti vienalytė, lietinių blynų tešlos konsistencijos. Užtepti ją ant veido bei kaklo ir laikyti 10 - 15 minučių. Paskui nuvalyti vata, pamirkyta drungname vandenyje, ir nuplauti šaltu vandeniu.
Ši kaukė maitina ir šviesina odą, kuri po žiemos yra papilkėjusi.

2013-04-14

Receptai iš piktžolių

Dilgėlių sriuba 


Mielių kaukė

30 g šviežių mielių sutrupinti ir ištrinti su trupučiu pašildyto medaus . Medų pilti pamažu, nes nuo maišymo masė skystėja savaime. Jei bus per skysta, reikia įpilti truputi krakmolo. Jei oda sausa, galima pridėti 3-4 lašus alyvuogių arba sojų aliejaus.
Masę užtepti pirštais ant veido bei kaklo. Kadangi ši kaukė greitai stingsta, gulėti nebūtina. Aptepus veidą, negalima kalbėti, juoktis, sukioti galvos. Po 15 - 20 minučių veidas nuvalomas drungname vandenyje pamirkytu vatos gabalėliu ir nuplaunamas šaltu vandeniu.
Mielių kaukė maitina odą, daro ją elastingesnę.

2013-04-12

Skaudantiems sąnariams

Skaudančius sąnarius arba kojas, kai į jas plinta skausmas nuo stuburo slankstelių, ištrinkite lydytu sviestu ir skausmas liausis.

Gydymas medžių šakelėmis

Visos mūsų ligos ir problemos gimsta galvose. Norėdami pasveikti visų pirma turime pradėti nuo minčių. Tada keičiasi mūsų charakteris, o kartu ir savijauta. Ligos paprasčiausiai palieka kūną, nes nebeturi jame ką veikti. Yra daug negalavimų, kurie kyla dėl netinkamo gyvenimo būdo, tačiau pasaulis taip sukurtas, kad aplink mus, gamtoje, yra labai daug natūralių gydymosi priemonių. Daiva Dziukienė studijuodama žymaus ajurvedos gydytojo Torsunovo akademijoje sužinojo, kad pasveikti gali padėti medžiai. Jų šakelės yra puikus vaistas nuo peršalimo, nugaros skausmo, akių ir daugelio kitų ligų.

2013-02-04

Skystis rankoms

3 šaukštai glicerino,
1 šaukštelis amoniako,
1 šaukštelis medaus,
0,5 šaukštelio borakso,
0,5 stiklinės vandens,
prieš vartojant suplakti.

2013-01-24

Maitinanti kaukė

Baltosios lelijos vieno gumbo sutys,
70 g medaus,
50 g vaško,
Moliniame inde mišinį išlydyti virš vandens garų, išmaišyti. Ištepti veidą ir kaklą. Laikyti 20 min. Nuplauti šiltu paskui šaltu vandeniu.

Sveikinimai mamai


Myliu Tave Mama


Toks sniegas žėrintis ir baltas,
Saulute šypsosi pro langą.
Prieš daug daug metų aš gimiau,
Dėkoju mama, šiandien tau!!!

Myliu tave, myliu be galo!!!!!
Tu man brangiausia iš visų.
Gyvybę man tu dovanojai,
Padėjai tapti kuo esu.

Kaukė riebiai, spuoguotai odai

Imama po šaukštą susmulkintų asiūklių, trispalvių našlaičių žolės ir ramunių žiedų. Užpilama karštu vandeniu. Šiltą masę ar kompresą laikyti ant veido 15 min. Po to nuplauti šaltu vandeniu.

Skystas kremas vystančiai odai

3 citrinų žieveles susmulkinti, užpilti stikline verdančio vandens ir laikyti 8 -10 val. Nusunkti, nuspausti. Įpilti po šaukštelį medaus ir augalinio aliejaus , 3 citrinų sultis, 2 šaukštus grietinėlės ar pieno, 3 šaukštus degtinės, 1,5 stiklinės iš anksto paruošto rožių žiedlapių, jazminų ar baltųjų lelijų žiedų užpilo. Vartoti ryte ir vakare.

2013-01-15

Saulėgražų aliejus kojų priežiūrai

Keturis valgomuosius šaukštus saulėgrąžų aliejaus šiek tiek pašildyti ir pamirkius jame gabalėlį marlės gerai įtrinti kojų odą, drauge ją pamasažuojant. Tada ji tampa vėl lyg šilkinė. Po procedūros kojas nuplauti šiltu vandeniu.

Slyvų ir medaus kaklo kaukė

Prinokusias slyvas gerai ištrinkite kartu su vienu arbatiniu šaukšteliu medaus ir plačiu teptuku ištepkite kaklą. Šią kaukę laikykite vieną valandą, paskui nuplaukite ją šiltu vandeniu, atskiestu citrinos sultimis. Šią procedūrą reikia atlikti vieną kartą į savaitę, ji lygina kaklo raukšles.

Baltųjų lelijų užpilas

Į tamsaus stiklo buteliuką pridėti pražydusių baltųjų lelijų žiedlapių ir įpilti degtinės, kad apsemtų. Laikyti tamsioje vietoje 6 savaites. Valyti veidą, žiedlapiai tegul mirksta. Labai greitai išnyksta odos paraudimai ar pūlinukai patepus šiuo užpilu, o įtrynus skaudamus raumenis, nustoja skaudėti.

2013-01-14

Losijonas sausai veido odai

Erškėčių žiedlapius ( raudonus ) užpilti alyvuogių aliejumi, kad apsemtų ir uždengus pakaitinti virš vandens garų, kol išnyks raudona žiedlapių spalva. valyti veidą kelis kartus per dieną. Tonizuoja odą.

Maitinantis, balinantis agurkų kremas

Nuluptas, sutarkuotas bulvių tarka agurkas. 50 g aliejaus ( alyvuogių, persikų ar saulėgrąžų ). 15 g balto vaško.
Virš vandens garų ištirpinti vašką (geriausia moliniame indelyje ), supilti agurko masę, aliejų, uždengti folija ir kaitinti 5  - 7 min. Po to nukošti, atvėsinti, suplakti ir vartoti.

Vaisių kremas bet kokia odai

Du šaukštus serbentų uogų  ( šermukšnių, braškių, žemuogių ) sutrinti su kiaušinio tryniu, šaukšteliu medaus ir šaukšteliu alyvuogių aliejaus. Trinant sulašinti, po lašą, vieną šaukštą kamparo spirito.

Kremas nuo raukšlių

30 g baltųjų lelijų gumbų sulčių
30 g svogūno sulčių
30 g medaus
30 g  vaško
Mišinį pašildyti moliniame inde virš garų ar mažos ugnies. Išmaišius  atvėsinti. Tepti veidą ryte ir vakare. Vakare veido odą patariama nuvalyti ramunėlių žiedų, pipirmėčių lapų, jonažolių, šalavijo ar liepžiedžių užpilu arba citrinos ar apelsino sultimis, perpus praskiestomis vandeniu.

2013-01-11

Juokingi video

                                       Kačiukai žaidžia

Paveiksliuko piešimas


Vestuvės

Mūsų vestuvės

 Piršlio kalba:

Esame čia susirinkę jaunųjų artimiausi draugai, giminės. Vieni gerai pažįsta jaunąją, kiti - jaunikį ir kiekvienas nori susipažinti ir su antrąja puse. Todėl pateiksime Jums išsamias jaunavedžių biografijas.
  Nuotaka - Jolanta Masiliūnienė. ( buvusi Urbonaitė). Ji gimė 1980 sausio 21 d. Tai pirmoji ir vienintelė, išsvajotoji, Mildos ir šviesiąją atmintį Vido dukrelė. Tamsiaplaukė, giliaakė mergytė buvo tikras šeimos deimančiukas: gera, meili, klusni. Sulaukus šešerių ėmė lankyti vieną iš Panevėžio mokyklų. Mokslai jai patiko, mamai dėl to galvos tikrai neskaudėjo. Tačiau peržengusi paauglystės slenkstį mergina suprato, jog gyvenime yra daug įdomesnių dalykų nei knygučių skaitymas.  
  Iš to meto jaunimo tarpo Jolatntą išskyrė dvi aistros: žavėjimasis tautiniu šokiu ir prijautimas neformaliam jaunimo judėjimui. Po pamokų metusi knygas į šalį Jolanta skubėdavo į jaunimo tautinių šokių kolektyvo " Linelis" repeticijas, ten ji parketą trypė ir savo jausmingu šokiu iš proto bernus varė. O sugrįžus iš lyriškos lietuvaitės atsiversdavo į gatves šlifuojančia ir močiutėms nepasitikėjimą keliančia neformale. Šias Jolantos metamorfozes puikiai atskleidžia ši vaizdinė medžiaga. Toks dvilypis Jolantos gyvenimas baigėsi, kai ji sulaukė 18 metų ir gavusi brandos atestatą nusprendė - ar taip rėdykis, ar taip kraipykis, o normalaus vyro Lietuvoje nerasi - ir išdūmė į Daniją